YÖNETIM BILIŞIM SISTEMLERI

YÖNETIM BILIŞIM SISTEMLERI

Sevgili Öğrencilerimiz,
Yönetim Bilişim Sistemleri bünyesinde işletme yönetimi, bilişim ve bilgisayar bilimlerini barındıran disiplinler arası bir bilim dalıdır.
Teknolojinin hızla gelişmesiyle toplumun her alanında hemen her disiplinde karşımıza çıkan yönetim felsefesi bilişimle ister istemez buluşmuş ve artık yönetimin her kademesinde bilişimle bütünleşmiş yöneticiler ve yönetici adaylarının varlığı elzem hale gelmiştir. Medipol Üniversitesi bünyesinde böyle bir görevin bilincinde olduğumuzu belirtmek isterim.
Yönetim Bilişim sistemleri bilim dalı ve bölümü olarak temel amacımız teknolojik alt yapıyı yönetimsel amaçla kullanıp geliştirebilecek adaylar yetiştirmektir. Bu bağlamda bölüm ders programımızda; programlama dilleri, web tasarımı ve internet programlama, veri yapıları ve algoritmalar, veri tabanı yönetim sistemleri, sistem analizi ve tasarımı, veri madenciliği, yapay zekâ gibi bilgisayar temelli derslerin yanı sıra istatistik, üretim yönetimi, yöneylem araştırması, pazarlama, finansal yönetim, kurumsal kaynak planlama, oyun teorisi gibi işletme yönetimi alanına yönelik dersler de yer almaktadır. Diğer taraftan öğrencilerimiz, zorunlu bölüm stajı ve laboratuvar uygulamaları ile sahip oldukları teorik bilgileri pratiğe aktararak lisans düzeyinde mümkün olan en donanımlı şekilde mezun olurlar.
Bölümümüzün en önemli hedefleri yönetimi bilişimle buluşturan bilimsel değerleri araştırabilen, bilişim ve yönetim araçları konusunda bilime katkı sağlayan ve ayrıca bu alanda sektördeki teknik ve üst düzey iş gücünde yerini alabilecek adaylar yetiştirmektir.
Prof. Dr. Gökhan Silahtaroğlu

İstanbul Medipol Üniversitesi | Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı