BUSINESS

BUSINESS

Sevgili Öğrencilerimiz,
Sizleri Medipol ailemizin değerli bir bireyi olarak görmekten büyük memnuniyet duymaktayız. Bölümümüzde geçireceğiniz dört yıl boyunca sizlerle özel bir yolcuğa çıkmış bulunuyoruz. Bu yolculukta sizi modern iş dünyasına hazırlayacak güçlü bir donanım ve kadroyla hazır bulunmaktayız. Her geçen gün güçlü bir marka olma yolunda ilerleyen işletme bölümümüz birçok ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliklerine imza atmakta, öğretim üyelerimiz alanda yapmış oldukları akademik çalışmalarla ses getirmektedir. İş dünyasının gerektirdiği bilgi ve donanıma ek olarak, disiplinler arası bakış açısıyla sorgulayan, analitik düşünen, yüksek yenilikçi fikirlere sahip, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilen ve sektörün önde gelen firmalarınca aranan rekabetçi yönetici adaylarını yetiştirmek temel amacımızdır. Bu amaca ulaşabilmek için sizleri küresel bir öğrenci olarak modern iş dünyasındaki gelişmeleri beraber yakından izlemeye ve analiz etmeye davet ediyoruz. Bu süreçte sizlere sektörün önde gelen işletmelerindeki üst düzey yöneticilerden yüksek yönetsel becerileri ve kuramsal yetkinlikleri transfer etmeyi sağlayacak altyapı ve müfredatı hazırlamış bulunmaktayız.
Siz değerli öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında rekabetçi iş dünyasında meydan okumaya hazır hale gelebilmeniz için yenilikçi fikirlere zemin sağlayacak donanımı İşletme bölümümüzün sahip olduğunu biliyoruz. Okulumuzda geçireceğiniz ilk günden mezun olduğunuz güne kadar müthiş bir dönem yaşayacağınıza inanıyoruz. Hayatınızın bu eşsiz döneminde lider yöneticilerle, araştırmacılarla ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle tanışma fırsatını elde edeceksiniz.
Bölümümüz çatısı altında faaliyet gösteren akademisyenlerimizin yer aldığı araştırma merkezi iş dünyasına yönelik ulusal ve uluslararası birçok konferansa, işbirliklerine, araştırma projelerine imza atmaktadır. Bu işbirlikleri sayesinde iş imkânlarını değerlendirebilme fırsatı doğmaktadır. Teknoloji transfer ofisimizde TÜBİTAK merkezli yürütülmekte olan projelerimiz, sektörel işbirliklerimiz sizlere daha iyi bir kariyer fırsatı sağlama ve ayrıca sektörel becerilerin akademiye ve sizlere transfer edilmesini hedeflemektedir. Modern akademik teknikler ve saha uygulamaları ile pekiştirilmiş bu transfer sonrasında siz geleceğin yönetici adayları modern stratejik, taktiksel ve operasyonel becerileri kazanmış bulunacaksınız. Bu becerileri edinmiş öğrencilerimiz, ulusal ve uluslararası faaliyetleri bulunan her türlü üretim işletmesi, dış ticaret firmaları, bankalar, özel finans kuruluşları, faktöring, finansal kiralama, uluslararası lojistik firmalarının ilgili bölümlerinde çalışabilirler. Ayrıca uluslararası akreditasyona sahip olacak eğitim programımız ve müfredatımız sayesinde, Bologna süreci ile Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacak diplomaları ile yurt dışında da çalışma imkânına sahip olabileceksiniz. Bununla birlikte başarılı öğrencilerimiz akademik kariyer konusunda teşvik edilmektedir. Özel sektörün yanı sıra çeşitli kamu kurumlarında çalışma imkânı da mevcut bulunmaktadır. Bölüm mezunlarımızın ayrıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının başvurabildiği neredeyse tüm meslek sınavlarına başvuru hakkı bulunmaktadır.
Edindiğiniz güçlü vizyon ile küresel ve yerel rekabet yapısına göre uygun strateji ve taktiklerin belirleyebilme, doğru pazarlara nüfuz edebilme, stratejik birleşmeler ve satın alma süreçleri yönetebilme, halka arz sürecinin başarısını sağlayabilme, yatırımcı ve kreditörlerle ilişkileri geliştirebilme, doğru finansman politikalarını hayata geçirebilme, eğitiminiz sonrası edinebileceğiniz üst düzey yeteneklerden sadece bir kısmına örnek olarak gösterilebilir. günümüz modern üst düzey yöneticilerden beklenen bazı görevler arasında gelmektedir. Bu yetenekleri edinebileceğiniz klas bir bölüm olarak sizlerle olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.

Doç. Dr. Ümit Hacıoğlu

İstanbul Medipol Üniversitesi | Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı